لامپ زنون فیلیپس که موجب رشد سریع گیاهان آپارتمانی می شود

لامپ وسیله‌ای است که از منبع تغذیه برای انتشار نور استفاده می‌کند. لامپ زنون فیلیپس معمولا دارای پوشش یا آباژوری هستند که به پخش نور و تعدیل شدت آن کمک می کند.

در یک فضای داخلی لامپ های زنون می توانند به تعریف یک فضا کمک کنند، هم از نظر کاربرد عملی و هم از نظر زیبایی شناسی کلی. لامپ‌ها در شکل‌ها، اندازه‌ها و سبک‌های متنوعی تولید می‌شوند.

لامپ ها از یک ساختار بیرونی و منبع نور یا لامپ تشکیل شده اند. در برخی زمینه های حرفه ای، خود لامپ به عنوان “لامپ” شناخته می شود.

ساختار بیرونی، که به عنوان «لوازم نور» شناخته می‌شود، معمولاً به گونه‌ای طراحی می‌شود که روی یک سطح قرار گیرد – کف، میز، میز انتهایی یا متصل به دیوار یا سقف.

انواع مختلفی از لامپ ها برای انتخاب وجود دارد. اینها را می توان تقریباً بر اساس محل نصب آنها در یک فضای داخلی (یا خارجی) طبقه بندی کرد:

چراغ های کف: چراغ های کف به گونه ای طراحی شده اند که روی زمین قرار بگیرند. آنها می توانند ساده و ظریف باشند مانند یک طراحی مدرن که از یک ستون باریک برای پشتیبانی از منبع نور و سایه استفاده می کند یا پیچیده تر، مانند یک طرح چند پا که شبیه یک سه پایه یا یک مجسمه است.

لامپ

لامپ های طبقه همه کاره هستند و برای ایستادن نیازی به سطح مرتفع ندارند. بسته به سایه، آنها می توانند نور را همزمان به سمت بالا، پایین یا در هر دو جهت روشن کنند.

چراغ های رومیزی: چراغ های رومیزی روی سطوحی مانند میزهای اتاق غذاخوری یا میزهای انتهایی قرار می گیرند. لامپ های رومیزی کوچکتر از لامپ های کف هستند و می توانند نیاز نور را تامین کنند.

فضای داخلی این لامپ ها می توانند بسیار تزیینی باشند، مانند لامپ های شیشه ای رنگی که به رنگ های رنگارنگ شیشه ای رنگارنگ معروف هستند یا شیک و مدرن با یک سایه ساده مکعبی شکل. لامپ های بوفه که معمولا به صورت جفت یافت می شوند یکی دیگر از گزینه های محبوب هستند.

لامپ های رومیزی: لامپ های رومیزی به طور کاربردی یک فضای کاری خاص، مانند صفحه کلید یا فضای روی میز شما را که در آن می نویسید یا نقاشی می کنید روشن می کند.

برخی از لامپ های رومیزی به لبه سطح میز متصل می شوند و دارای بازوهای قابل تنظیم هستند که امکان تنظیم دقیق جهت و شدت نور را فراهم می کند.

مانند لامپ های فلورسنت، اما کوچکتر و در تنظیمات خانگی مفیدتر هستند. اگرچه انرژی کارآمدتر از لامپ های رشته ای است اما با فناوری جدیدتر جایگزین شده اند و به سرعت منسوخ می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.